Obnovení činnosti

Od 11.5. postupně přecházíme od pozastavené činnosti k omezené činnosti (https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/5137-vykonna-rada-11-kvetna-prechazime-od-pozastavene-skautske-cinnosti-k-cinnosti-omezene-jaka-budou-jeji-pravidla). Co to pro nás v Černé Hoře znamená?

Aktuálně můžeme pořádat schůzky a jednodenní akce za následujících podmínek:

• každý účastník předloží písemné čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění stahujte zde
  • účastnit se může pouze osoba, která je bez akutních zdravotních potíží odpovídajících virovému infekčnímu onemocnění
  • každý účastník má ochranu nosu a úst (rouška)
  • každý účastník projde na začátku schůzky dezinfekcí rukou
  • je dodržován rozestup 2 metry během všech aktivit
  • schůzky se konají venku
  • pokud jsou přítomni účastníci do 15 let věku, pak musí být vždy přítomen dospělý, který je zodpovědný za dodržování pravidel

Další aktualizace (očekáváme rozvolnění) pravidel by měla být 25.5.2020

Tento čtvrtek, tedy 21.5.2020 proběhne oddílová rada, kde se vedoucí všech družin domluví na způsobu obnovení činnosti jednotlivých družin. Je pravděpodobné, že činnost každé družiny bude obnovena jinak rychle a jiným způsobem vzhledem ke specifikům jednotlivých věkových skupin apod. Předpokládáme, že obnovení by mohlo být od dalšího týdne, tedy od 25.5. (první schůzky ve čtvrtek 28.5.).

Konkrétní plán na kterém se 21.5. domluvíme, zveřejníme během pátku 22.5.

Možná se zdá, že bychom mohli být s obnovováním činnosti aktivnější a rychlejší, ale musíme se řídit pravidly z našeho ústředí a nemůžeme aplikovat na naší činnost ani pravidla pro veřejnost ani pravidla pro školy. Z reakcí jiných oddílů víme, že veškerá naše činnost teď bude veřejností více sledovaná a musíme si být jisti, že dokážeme zajistit během akcí dodržování všech pravidel, abychom nikomu nezavdali příčinu ke stížnostem. Děkujeme vám za trpělivost a těšíme se, že se naše činnost brzy vrátí k normálu.

Pokud máte k současné situaci nějaké dotazy, neváhejte nás kontaktovat.