26. 10. 2019

Vybavení na výpravu

Požadavky na vybavení výpravu záleží na typu akce na kterou jedeme a seznam věcí je vždy součástí propozic k výpravě. Obecně ale platí následující:

1. Batoh
    Balit do batohů, ideálně tak, aby děti nenesly nic v ruce. Batoh by měl dítěti velikostně vyhovovat. Dobré je, když má bederní a případně i prsní popruh, aby se váha lépe rozložila. S výběrem vhodného batohu vám kdyžtak rádi pomůžeme.
  2. Spacák, karimatka, oblečení na spaní
    Na vícedenních výpravách spíme většinou v nějaké klubovně, škole, tělocvičně na molitanech nebo žíněnkách na zemi. Nejen z hlediska komfortu, ale i z hlediska hygieny je potřeba mít s sebou vlastní karimatku (pěnovou nebo nafukovací), na které pak dítě ve spacáku a v oblečení na spaní spí. Pokud jedeme pod stan, platí stejné vybavení.
  3. Oblečení dle počasí
    Stejně jako na schůzkách, i na výpravě se snažíme být co nejvíce venku. Oblečení na výpravě může utrpět nějaký ten flek nebo šrám. Stejné pltí pro boty.
  4. Pláštěnka
    Aby nás déšť nepřekvapil
  5. Přezůvky
    Pokud spíme někde uvnitř (škola, klubovna, tělocvična), je dobré mít nějaké přezůvky.
  6. Věci jako na schůzku
    Na hry a další aktivity během výpravy je dobré mít vybavení jako na schůzku (tužka, papír, uzlovačka, KPZ)
  7. Baterka
    Ať už na noční hru nebo jen na noční cestu na záchod je dobré mít s sebou baterku. Ideální varianta je čelovka.
  8. Lahev na vodu
    Pro potřebnou hydrataci během výletů a her