26. 10. 2019

Jak se skauti zdraví

Podání ruky

Skauti si podávají levou ruku, tu blíže srdci. Při podání ruky se udělá mezera mezi malíčkem a prsteníčkem a tyto prsty se při podání ruky zaklesnou.

Se stiskem levice

Skautský pozdrav

Na dálku se skauti zdraví zdvižením pravé ruky k rameni. dlanň ruky míří vpřed a na ruce jsou vztyčeny 3 prsty odkazující na 3 principy skautngu. Palec překrývající malíček symbolizuje, že silnější by měl chránit slabšího.

Skautský pozdrav

Vlčata a světlušky mají pozdrav lehce odlišný. Světlušky mají zdvižené pouze dva prsty. Vlčata mají zdvižené také dva prsty, ty ale nejsou u sebe, ale mírně do „V“, což symbolizuje uši vlka.

Pozdrav vlčat, světlušek a ostatních skautů

Tykání a přezdívky

Všichni skauti jsou bratři a sestry a tak si všichni ve skautu bez ohledu na věk, funkce a postavení, tykáme. Je zvykem, že ve skautu získáváme různé přezdívky a ty potom používáme namísto našich občanských jmen.