24.4.2021 – Skautská limonáda na den svatého Jiří

Milí skauti, milí příznivci skautingu,

blíží se náš velký skautský den, 24.duben, svátek sv. Jiří. Svatého Jiří jako patrona skautů a skautek vybral zakladatel skautingu sir Robert Baden-Powell. Svatý Jiří je symbolem vítězství dobra nad zlem a obrany hodnot jako jsou pravda, čestnost a statečnost. Hodnoty, které jsou stále tak důležité pro osobní život i službu společnosti. Skauti na oslavu tohoto dne stráví den ve skautském kroji či alespoň se šátkem na krku.

Černohorský skautský oddíl společně s Pivovarem Černá Hora zve všechny své členy – Medvíďata, Hříbata, Šelmy, Muflony a Bizony – k oslavě našeho svátku na ČERNOHORSKOU SKAUTSKOU LIMONÁDU. V sobotu 24.dubna vyražte na procházku se zastávkou u pivovaru Černá Hora. Zazvoňte na zvonek u okénka vpravo od hlavního vchodu do pivovaru (prodejna Fortna) a jako skauti dostanete na oslavu černohorskou limonádu s sebou zdarma. Limonádu dostane ten, kdo přijde ve skautském kroji, šátku nebo tričku. S limonádou se před pivovarem vyfoťte a fotkou se pochlubte na cernahora@skaut.cz.

Dubnový den svatého Jiří si tradičně připomínáme i nejrůznějšími dalšími akcemi, třeba poutí k mohyle na Ivančeně v Beskydech, památníku skautů-účastníků protinacistického odboje. V rámci mezinárodního dne skautů odvysílá Česká televizi sérii zajímavých pořadů se skautskou tematikou, které jsou určené spíše starším dětem a rodičům. Více info zde: https://1url.cz/AKuvp